Cele i zakres tematyczny

Études et Travaux jest recenzowanym (model “double-blind peer-review”) czasopismem naukowym wydawanym raz w roku przez Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk. Czasopismo publikuje oryginalne artykuły badawcze, syntetyczne lub teoretyczne, a także wysokiej jakości, dopracowane raporty z prac terenowych i laboratoryjnych. Études et Travaux jest poświęcone archeologii starożytnych i wczesnośredniowiecznych/islamskich kultur Basenu Morza Śródziemnego, Bliskiego Wschodu, Półwyspu Arabskiego i Afryki północnej.

W Études et Travaux poza regularnymi artykułami pojawiają się również specjalne sekcje składające się z artykułów bądź to oscylujących tematycznie wokół wspólnego problemu badawczego, bądź tego samego regionu i/lub okresu.

Redakcja zapewnia wysoki poziom oceny merytorycznej wszystkich przedłożonych propozycji artykułów w oparciu o opinię zewnętrznych recenzentów, najlepszych międzynarodowych specjalistów w tematyce, której dotyczą przedłożone manuskrypty.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!