Start

p-ISSN 0079-3566 (do 2010 roku)  |  2084-6762 (od 2011 roku)  |  e-ISSN 2449-9579

Études et Travaux jest recenzowanym (model “double-blind peer-review”) czasopismem naukowym wydawanym raz w roku przez Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk. Czasopismo publikuje oryginalne artykuły badawcze, syntetyczne lub teoretyczne, a także wysokiej jakości, dopracowane raporty z badań terenowych i laboratoryjnych. Études et Travaux poświęcone jest archeologii starożytnych i wczesnośredniowiecznych/islamskich kultur Basenu Morza Śródziemnego, Bliskiego Wschodu, Półwyspu Arabskiego i Afryki północnej.

 

Czasopismo ukazuje się w wersji drukowanej z kolorowymi ilustracjami, a od 2014 roku również on-line, w modelu Open Access z możliwością publikacji na różnych licencjach Creative Commons (włącznie z CC BY). Redakcja i wydawca nie pobierają żadnych opłat za złożenie, procedowanie i publikację artykułów.

 

Études et Travaux jest klasyfikowane między innymi w Scopus, Erih Plus i DOAJ, a także na liście czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (100 punktów).

 

ZAPROSZENIE DO NADSYŁANIA ARTYKUŁÓW

Redakcja Études et Travaux zaprasza do składania artykułów do tegorocznego tomu czasopisma. Termin nadsyłania propozycji artykułów mija 30 kwietnia b.r. Manuskrypty przygotowane zgodnie z Wytycznymi dla Autorów prosimy przesyłać na adres: .

 

 

znaki strona www małe

DOFINANSOWANIE Z BUDŻETU PAŃSTWA

 

logo MNiSWÉtudes et Travaux - digitalizacja numerów 19-26

została sfinansowana w ramach umowy 715/P-DUN/2016

ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę

 

 

Dane adresowe:

Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polska Akademia Nauk
ul. Nowy Świat 72
00-330 Warszawa
tel. (22) 657 27 91

Przydatne linki

Formularz logowania

DMC Firewall is a Joomla Security extension!